Things I Like :)

User avatar
mrpinkeyes
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1406
Joined: Tue Jan 15, 2008 8:32 am
Location: Sigulda
Contact:

Re:Things I Like :)

Post by mrpinkeyes »

FunnyFox wrote:...pa glauno! :)
Pēc analoģijas - katram botāniķim sava herbārija prese. :)
...bet pie topika tēmas: šorīt Alise aizspogulijā, 1985.g.
http://www.youtube.com/watch?v=1qDpBrs-eRM

man labāk patīk šī:

http://www.youtube.com/watch?v=VppuD1St ... re=related
saab 9-5 Aero Wagon 2006
ex saab 900 1991
ex saab 9-5 Aero Wagon 2001
ex saab 900 T8 1986
User avatar
defektivais
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1999
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:15 am
Location: Ogre

Re:Things I Like :)

Post by defektivais »

Vakar pēc ilgiem laikiem biju aizgājis uz moto muzeju, priecē, ka mums veljoprojām ir tāds eksponāts kā auto union http://www.motormuzejs.lv/pub/index.php?id=26. Liekas prātam neaptverami, ka kādreiz varēja notik sacensības kalnos, kurās piedalās 800kg, 520zs un ar loku bremzēm aprīkoti auto.
Diemžēl saab gan neviens nebija :(
Katrā ziņā iesaku visiem, kas sen nav bijuši, 1.5 stunda pagāja pilnīgi nemanot.
ex: c900 aero '85, 96 V4 '75, 9-5 aero '05,9-5 griffin '98 LPG, GM900 '97 Talladega, c900 '89 T16 convertible, 99 GL '84
User avatar
mixeris
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 4125
Joined: Mon Jan 14, 2008 4:47 pm
Location: Rīga, Latvia

Re:Things I Like :)

Post by mixeris »

Vai viņam tiešām bija loku bremzes?
Man kaut kā šķiet, ka viņiem lika virsū disku bremzes no lidmašīnām.
Vai varbūt tās bija loku bremzes no lidmašīnām? :)
User avatar
Nauris_t16
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3419
Joined: Thu Aug 30, 2007 12:55 pm
Location: Pārdaugava

Re:Things I Like :)

Post by Nauris_t16 »

mixeris wrote:Vai viņam tiešām bija loku bremzes?
Man kaut kā šķiet, ka viņiem lika virsū disku bremzes no lidmašīnām.
Vai varbūt tās bija loku bremzes no lidmašīnām? :)
Var būt abi tevis minētie varianti, jo ļopeņu diska bremzes no ārpuses izskatās pēc loka bremzēm :)
BET - tas ir fakts, ka bremzēšana tajā laikā bija problēma :D
900aero clubsport #8
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Things I Like :)

Post by elmo »

Bremzes tajā laikā tika dēvētas par "mī...ējsviru", un tās lietoja tikai bailīgie. Īsti vīri šo sviru nelietoja un traucās pretī uzvarai ar pilnu gāzi!:woohoo:


Un vispār, kādas tajos laikos bija riepas!?Ir jābūt vai nu ļoti drosmīgam, vai pilnīgi ķertam, lai ar tādām riepām un tādām bremzēm joņotu milzu ātrumā. Kā vakardienas TG sērijā teica, lūk to somi sauc par īstu SISU (drosme un gribasspēks).
User avatar
defektivais
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1999
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:15 am
Location: Ogre

Re:Things I Like :)

Post by defektivais »

mixeris wrote:Vai viņam tiešām bija loku bremzes?
Man kaut kā šķiet, ka viņiem lika virsū disku bremzes no lidmašīnām.
Vai varbūt tās bija loku bremzes no lidmašīnām? :)

Pēc šīs saita (http://www.ultimatecarpage.com/car/619/ ... ype-A.html) par type A rakstīts, ka bija - drums, all-round.
Bet skatoties wikipedijā rakstīts, ka visiem neatkarīgi vai typeA,B,C vai D ir 400 mm (15.7 in), system Porsche hydraulic. Tad jau sanāk, ka bija kaut kādas specifiskas loku bremzes.
http://en.wikipedia.org/wiki/Auto_Union_racing_car
ex: c900 aero '85, 96 V4 '75, 9-5 aero '05,9-5 griffin '98 LPG, GM900 '97 Talladega, c900 '89 T16 convertible, 99 GL '84
User avatar
gustavs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2606
Joined: Fri Feb 15, 2008 10:03 am
Location: Location

Re:Things I Like :)

Post by gustavs »

elmo wrote:Bremzes tajā laikā tika dēvētas par "mī...ējsviru", un tās lietoja tikai bailīgie. Īsti vīri šo sviru nelietoja un traucās pretī uzvarai ar pilnu gāzi!:woohoo:


Un vispār, kādas tajos laikos bija riepas!?Ir jābūt vai nu ļoti drosmīgam, vai pilnīgi ķertam, lai ar tādām riepām un tādām bremzēm joņotu milzu ātrumā. Kā vakardienas TG sērijā teica, lūk to somi sauc par īstu SISU (drosme un gribasspēks).
Laba sērija,lai gan atkārtojums. Taču priecēja fakts,ka pretstatā mūsu speciālistiem,kuri bez bubāra, mitsu un oooo nemaz i nesāk domāt par rallija gaitām, tāds "maz titulēts" braucējs kā Mika Hakinens ar MB 190 iztika(vai iztiek).

P.S
Tu ar savu standarta grifu noteikti,ka 40,50ajos gados būtu vilcis daudzus augšā..., taisnēs :laugh: .
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Things I Like :)

Post by elmo »

Tak kaut kādā raidījumā džeki 70to gadu F1 draiveri iebāza mūsdienu F1 bolīdā, bet mūsdienu pilotu, vairs precīzi neatceros kuru, iebāza 70to gadu F1 bolīdā! Lieki teikt, ka večuks jaunajam puišelim iekabināja ar pamatīgu atrāvienu.

Baidos, ka taisnē tie vecie sacīkšu vāģi ir stipri ātrāki par Griffina 235 km/h. :)
alpins
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 968
Joined: Thu Sep 11, 2008 1:24 pm

Re:Things I Like :)

Post by alpins »

defektivais wrote:Vakar pēc ilgiem laikiem biju aizgājis uz moto muzeju, priecē, ka mums veljoprojām ir tāds eksponāts kā auto union
Tikai tas vairs nav orģināls,bet kopija , orģinālo Kulbergs pārdeva fričiem ;)
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8246
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Things I Like :)

Post by lawyer »

Tas, ka večuks ar mūsdienu F1 iekabināja jaunajam ar 70-to gadu formulu, drīzāk ir mūsdienu F1 kosmiskās tehnikas pārākums, nevis pilotu meistarības līmeņa rādītājs ;)

P.S.Jāatzīst gan, ka tiem večukiem SISU gan bija daudz lielāks nekā mūsdienu braucējiem :D
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Things I Like :)

Post by elmo »

Nu bet par ko arī runa, ka mūsdienās daudz ko izsaka tehnika nevis pilota personīgās īpašības! Tā pat kā sportā medaļas plūc sporta dakteri ujn viņu brīnumzālītes, nevis paši atlēti! :)
User avatar
ZingZeng
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2261
Joined: Fri Jan 18, 2008 7:41 am

Re:Things I Like :)

Post by ZingZeng »

defektivais wrote:Vakar pēc ilgiem laikiem biju aizgājis uz moto muzeju, priecē, ka mums veljoprojām ir tāds eksponāts kā auto union http://www.motormuzejs.lv/pub/index.php?id=26. Liekas prātam neaptverami, ka kādreiz varēja notik sacensības kalnos, kurās piedalās 800kg, 520zs un ar loku bremzēm aprīkoti auto.
Diemžēl saab gan neviens nebija :(
Katrā ziņā iesaku visiem, kas sen nav bijuši, 1.5 stunda pagāja pilnīgi nemanot.
Biju toreiz klat Audi dienas, kad Auto Union tika atgadats no Vaczemes un brauca demonstracijas aplus pa Bikernieku trasi. Vardos to skanu un sajutas nevar aprakstit, visi likumi tika nemti sanslide, jo tas auto visu laiku gribeja mesties rinki pie mazakas akseleratora nospiesanas. Toreiz tika nemta intervija kaut kadam vacietim, laikam Vacijas kada muzeja direktoram vai restauracijas vaditajam, tad vins teica, ka vinam kajas tric pec 2 apliem Bikerniekos, ka ta ir neaprakstama jauda un ka ir jabut loti loti uzmanigam sadu auto pilotejot. Protams vins ari piemineja, ka ta ir vienreizeja iespeja un loti liels gods braukt ar to.

Un runajot par SAABiem Motormuzeja, tad bruns 99GL kupejnieks ar 5 durvim tur 100% staveja otraja stava kaut kad ap 90-to gadu sakumu. Negribas samelot, bet liekas, ka pirms ta vai pec ta bija ari viens 96.
alpins
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 968
Joined: Thu Sep 11, 2008 1:24 pm

Re:Things I Like :)

Post by alpins »

User avatar
vidvuds
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3224
Joined: Mon Sep 01, 2008 8:09 am

Re:Things I Like :)

Post by vidvuds »

nomainīju siksnu. Priecājos, ka nesačakarēju auto, jo iepriekšējā siksna bija jau "pārdilusi" un brīnos, ka nebija pārtrūkusi, turējās tik uz trim zobiem, ja pareizi izteicos. Kā arī nomainīju beidozt visus filtrus, kas bija jau jāmaina savus 5000 atpakaļ. :blush:

Lūka vairs arī negrab, un deg visas spuldzītes gan panelī, gan salonā, gan durvīs. :lol:


Beidzot savirze saregulēta un vairs nav jātur visu laiku stūre pa labi B)


Vēl tik pāris prieki pie ECU ar Janča palīdzību un cerams, man būs zaļa raķete :)
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re:Things I Like :)

Post by Ainars »

man ir kabriolets :side:
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
Locked