līzings


User avatar
ZingZeng
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2261
Joined: Fri Jan 18, 2008 7:41 am

Re: līzings

Post by ZingZeng »

kassparss wrote:
ZingZeng wrote:Atceries, ka svarīgs būs auto novērtējums, jo ja pārdevējs prasa 5K eur, bet auto novērtē tikai par 3K eur, tad līzingu dos no tiem 3. Savukart, ja novērtējums būs par teiksim 7K eur, tad iespejams, ka iztiksi bez pirmās iemaksas.
Auto novērtēt, protams, ka drīkst tikai viņu speciālists, un tas ir maksas pakalpojums, vaine? :D
Vienīgi, kas man šajā piedāvājumā nepārāk patīk, ir tas, ka naudas summu viņi skaita pārdevēja kontā, nevar sabīdīt, ka dabūju par dažiem simtiem vairāk nekā prasa pārdevējs, lai piem. gāzes iekārtu uzstādītu :(
Tad mēģini kārtot atgriezenisko līzingu t.i. no kāda vienkārši aizņemies naudu, nopērc auto, novērtē to par max iespējamo summu un dodies uz līzinga kompāniju un pats no sevis ņem auto līzingā. tad Līzinga devējs naudu ieskaitīs tev, bet tu to atdosi personai no kuras aizņēmies naudu, starpība paliks gāzes iekārtai.
User avatar
ZingZeng
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2261
Joined: Fri Jan 18, 2008 7:41 am

Re: līzings

Post by ZingZeng »

Lai būtu skaidrāks izstāstīšu uz sava piemēra.
Placī ir noskatīts SAAB, kas ievests no Itālijas ar nosacītu cenu 1000, bet Latvijā nav reģistrēts. Cena noradīta ar reģistrāciju.
Pārdevējs piekrīt auto pārdot atgriezeniskajā līzingā.
Līzinga kompānija piekrīt šim darījumam.
Pardevējs pats nokārto auto novērtēšanu par auto cenu 1200. Par novērtēšanu vienojamies viņām samaksāt pie auto saņemšanas.
Līzinga kompānija apstiprina vērtējumu un piekrīt darījumam un izsniedz pilnvaru auto reģistrācijai CSDD.
Pārdevējs man iedod visus Itālijas auto iegādes dokumentus uz mana vārda, es mašīnu piereģistrēju uz sevīm un uzreiz izmantojot līzinga devēja pilnvaru uz līzinga kompāniju t.i. notiek 2 reģistrācijas.
Zvanu līzinga kompānijai, ka esmu veicis reģistrāciju un viņi uzreiz pārskaita naudu, kuru es pēc tam skaidrā atdodu pārdevējam (auto cena - reģistrācija, ko esmu pats nomaksājis).
Pardevējs atdod man auto.

Uzvārās visi:
1) Līzinga kompānija ar % maksajumiem.
2) Es ar nedaudz paaugstināto vērtējumu, jo tādējādi parādās līdzekļi auto savešanai kārtībā.
3) Auto pārdevējs, kurši ir visus piečakarējis, jo viņa vārds nekur neparādās un viņs nav nomaksājis nevienu santīmu nodokļos.
User avatar
uculs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2124
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:44 am

Re: līzings

Post by uculs »

Nevajag teikt, ka tikai pārdevējs ar atgriezenisko līzingu čakarē valsti un ir vienīgais ieguvējs. Vienādā mērā to dara arī pircējs. Nodokļi netiek maksāti un ietaupa abi, jo ja pārdevējs parāk daudz parādīsies ar auto reģistrācijām, VID to ņems pie dziesmas, kas sadārdzinās viņa biznesu un attiecīgi mašīnu cenas. Tur zaudēs abi, jo mazāk pirks, bet kas pirks, tas vairāk maksās.
kassparss
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 148
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:03 pm

Re: līzings

Post by kassparss »

ZingZeng wrote:Lai būtu skaidrāks izstāstīšu uz sava piemēra.
Placī ir noskatīts SAAB, kas ievests no Itālijas ar nosacītu cenu 1000, bet Latvijā nav reģistrēts. Cena noradīta ar reģistrāciju.
Pārdevējs piekrīt auto pārdot atgriezeniskajā līzingā.
Līzinga kompānija piekrīt šim darījumam.
Pardevējs pats nokārto auto novērtēšanu par auto cenu 1200. Par novērtēšanu vienojamies viņām samaksāt pie auto saņemšanas.
Līzinga kompānija apstiprina vērtējumu un piekrīt darījumam un izsniedz pilnvaru auto reģistrācijai CSDD.
Pārdevējs man iedod visus Itālijas auto iegādes dokumentus uz mana vārda, es mašīnu piereģistrēju uz sevīm un uzreiz izmantojot līzinga devēja pilnvaru uz līzinga kompāniju t.i. notiek 2 reģistrācijas.
Zvanu līzinga kompānijai, ka esmu veicis reģistrāciju un viņi uzreiz pārskaita naudu, kuru es pēc tam skaidrā atdodu pārdevējam (auto cena - reģistrācija, ko esmu pats nomaksājis).
Pardevējs atdod man auto.

Uzvārās visi:
1) Līzinga kompānija ar % maksajumiem.
2) Es ar nedaudz paaugstināto vērtējumu, jo tādējādi parādās līdzekļi auto savešanai kārtībā.
3) Auto pārdevējs, kurši ir visus piečakarējis, jo viņa vārds nekur neparādās un viņs nav nomaksājis nevienu santīmu nodokļos.
Hmm..vajadzēs pačekot šito scenāriju :D
Tik laikam ne visas līzinga kompānijas uz šo parakstās :D
kassparss
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 148
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:03 pm

Re: līzings

Post by kassparss »

uculs wrote:Nevajag teikt, ka tikai pārdevējs ar atgriezenisko līzingu čakarē valsti un ir vienīgais ieguvējs. Vienādā mērā to dara arī pircējs. Nodokļi netiek maksāti un ietaupa abi, jo ja pārdevējs parāk daudz parādīsies ar auto reģistrācijām, VID to ņems pie dziesmas, kas sadārdzinās viņa biznesu un attiecīgi mašīnu cenas. Tur zaudēs abi, jo mazāk pirks, bet kas pirks, tas vairāk maksās.
Nu nesāksim arī šito ekonomiku pētīt :D
Ķipa rezultātā Latvija šobrīd arī ir tādā d****ā :D
User avatar
ZingZeng
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2261
Joined: Fri Jan 18, 2008 7:41 am

Re: līzings

Post by ZingZeng »

UniCredit Leasing 100% parakstās 8-)
User avatar
ZingZeng
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2261
Joined: Fri Jan 18, 2008 7:41 am

Re: līzings

Post by ZingZeng »

kassparss wrote:
uculs wrote:Nevajag teikt, ka tikai pārdevējs ar atgriezenisko līzingu čakarē valsti un ir vienīgais ieguvējs. Vienādā mērā to dara arī pircējs. Nodokļi netiek maksāti un ietaupa abi, jo ja pārdevējs parāk daudz parādīsies ar auto reģistrācijām, VID to ņems pie dziesmas, kas sadārdzinās viņa biznesu un attiecīgi mašīnu cenas. Tur zaudēs abi, jo mazāk pirks, bet kas pirks, tas vairāk maksās.
Nu nesāksim arī šito ekonomiku pētīt :D
Ķipa rezultātā Latvija šobrīd arī ir tādā d****ā :D

Vienubrīd pagājušajā rudenī paklīda runas, ka mēģinās šo "caurumu" līzingā aiztaisīt, bet neesmu dzirdējis, ka kaut kas reāli būtu mainījies.
User avatar
uculs
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2124
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:44 am

Re: līzings

Post by uculs »

kassparss wrote:
uculs wrote:Nevajag teikt, ka tikai pārdevējs ar atgriezenisko līzingu čakarē valsti un ir vienīgais ieguvējs. Vienādā mērā to dara arī pircējs. Nodokļi netiek maksāti un ietaupa abi, jo ja pārdevējs parāk daudz parādīsies ar auto reģistrācijām, VID to ņems pie dziesmas, kas sadārdzinās viņa biznesu un attiecīgi mašīnu cenas. Tur zaudēs abi, jo mazāk pirks, bet kas pirks, tas vairāk maksās.
Nu nesāksim arī šito ekonomiku pētīt :D
Ķipa rezultātā Latvija šobrīd arī ir tādā d****ā :D
Dirsā mēs esam ne tāpēc, šis ir tiekai viens no daudzajiem iemesliem un ne tas būtiskākais.
Un parakstās visas, vismaz daudzas, arī Swed, SEB, DnB utml.
User avatar
ZingZeng
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2261
Joined: Fri Jan 18, 2008 7:41 am

Re: līzings

Post by ZingZeng »

http://www.ptac.gov.lv/page/535&mode=print" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: līzings

Post by elmo »

ZingZeng atceries, ka atgriezeniskais līzings ir jāuzrāda ikgadējā ienākumu deklarācijā, ja tā summa pārsniedz 20 minimālās algas.
Ja nenorādīsi, riskē noraut sodu! :wink:

Tas no mans personiskās pieredzes ar Swedbank atgriezenisko līzingu! :wink:
kassparss
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 148
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:03 pm

Re: līzings

Post by kassparss »

Rekur nupat pamanīju, ka šis iekļaujas manos "parametros" :D
http://www.eiroauto.eu/autosalon/car/3616" onclick="window.open(this.href);return false;
kassparss
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 148
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:03 pm

Re: līzings

Post by kassparss »

Nu un vēl par šo varētu domāt, ja dīzeli ņemu
http://www.eiroauto.eu/autosalon/car/3567" onclick="window.open(this.href);return false;


Bet vispār par tiem rumbulas plačiem runājot..kāda pieredze?
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8236
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: līzings

Post by lawyer »

Šādiem auto tirgotājiem laikam patīk asas izjūtas, jo tādi agrāk vai vēlāk sagaida auditu no VID puses :mrgreen:

Lai šāda shēma strādātu, visai darījumu ķēdei ir jābūt melnai - jau no auto iegādes brīža ārzemēs :wink:

Turklāt, VID nāk arī pie auto pircēja un prasa paskaidrojumus :roll:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever :wink:
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: līzings

Post by elmo »

kassparss wrote:Rekur nupat pamanīju, ka šis iekļaujas manos "parametros" :D
http://www.eiroauto.eu/autosalon/car/3616" onclick="window.open(this.href);return false;
Eiroauto tev pats iedos līzinga kantora koordinātes, ar kuriem viņi sadarbojas! :wink: Paši uztaisīs BRC novērtējumu.
Pats savu pirmo SAABU ņēmu no viņiem!
Bet par to 9-3 ss gan vajadzētu rokas salauzt tam, kurš izdomāja pakaļējo bamperi sačakarēt ar gāzes uzpildes pipsi!
User avatar
Gac
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 975
Joined: Fri Jan 18, 2008 2:26 am

Re: līzings

Post by Gac »

elmo wrote:
kassparss wrote:Rekur nupat pamanīju, ka šis iekļaujas manos "parametros" :D
http://www.eiroauto.eu/autosalon/car/3616" onclick="window.open(this.href);return false;
Eiroauto tev pats iedos līzinga kantora koordinātes, ar kuriem viņi sadarbojas! :wink: Paši uztaisīs BRC novērtējumu.
Pats savu pirmo SAABU ņēmu no viņiem!
Bet par to 9-3 ss gan vajadzētu rokas salauzt tam, kurš izdomāja pakaļējo bamperi sačakarēt ar gāzes uzpildes pipsi!
Da labi, ko tur pārdzīvot. Tas auto tāpat ir parodija par saabu...
Post Reply