Saab 9-3 Vector

GTracer
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 7
Joined: Wed Dec 23, 2015 5:40 pm

Saab 9-3 Vector

Post by GTracer »

Sveiciens visiem!
Ir nepieciešamība iegādāties auto, kas atšķirtos no pelēkās masas, būtu komfortabls un jaudīgs. Tā nu esmu nonācis līdz saab 9-3 (no 2002) ar pirkuma budžetu 3000 eiro. Tā kā, izvēle galvenokārt nāks no ss.lv, neloloju cerības, ka tas būs 2 īpašnieku un zem 200tk nobraukumu, kaut tā arī rakstīts. Paskatot šejienes topikus, vājākā vieta laikam ir elektronika?
Pro saabisti, kam vēl būtu jāpievērš uzmanība, kādas pazīmes uz potenciāliem feiliem? Domāju par dīzeli 2.2 , bet varētu būt arī benzīns 1.8t.
User avatar
jankab
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 679
Joined: Sat Apr 27, 2013 11:59 pm
Location: Rīga, Mežaparks

Re: Saab 9-3 Vector

Post by jankab »

2002-2004. gadam tiešām elektronika mēdz gļukot vairāk.

2.2 dīzelis nebūs jaudīgs, labāk tad skaties uz 1.9 no 2005. gada, ja tomēr izvēle krīt uz dīzeli + iespējams izvairīsies no dažiem elektronikas gļukiem.

Ja skaties benzīna dzinēju, tad 1.8t un 2.0t atšķirās tikai ar programmatūru un ir fiziski absolūti vienādi(ok, 1.8t panelī nebūs Turbo datčiks), 2.0T vai 2.0 Aero būs ar lielāku turbīnu, inžektoriem un, visdrīzāk, ar mazliet sportiskāku piekari (lielākas bremzes, aizmugurē ventilējami diski, lielāka diametra stabilizatora stieņi, cietākas atsperes... un vēl šis tas)

Ja ņem 2002-2004. benzīna dzinēju ar automātu, ieteiktu uzreiz aizvest uz Arteh pārbaudīt vai ir mainītas blīves kārbas dzesei, jo var sanākt, ka dzesēšanas šķidrums saiet kārbā un to sabeidz.

Neatkarīgi no dzinēja gadiem 2002-2005. der paskatīties zem plastmasas gar vējstiklu, vai apakšā ir vēlviens plastmass. Ja nav, tad ūdens var tikt uz salona ventilatora un sabojāt gan ventilatoru, gan ātruma regulētāju. Nav lēts prieks.
EX SAAB 9³ SS , šobrīd divi X3 "bavāriešu dīzeļbobiki"
Ilmis
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 28
Joined: Sat Nov 14, 2015 10:46 pm

Re: Saab 9-3 Vector

Post by Ilmis »

Kāpēc nebrauc uz kaimiņu valsti , tur nopirksi daudz lētāk nekā šeit.Nu tikai protams ir jāzin tehnika un jāskatās no kā pērc. Es šogad jau 2 mašīnas esmu nopircis LT savai ģimeni un nav nekādu problēmu un arī nauda paliek pāri . :D
GTracer
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 7
Joined: Wed Dec 23, 2015 5:40 pm

Re: Saab 9-3 Vector

Post by GTracer »

Manuprāt nav nekādas starpības attiecībā uz piedāvājumu un ievedot LV, būs izmaksām jāpieskaita nodokļi.
Jankab, automātu noteikti ne. Vai elektronikai ir kkas konkrēts kam pievērst uzmanību? Un kā ar to piekari, kas tai sakrīt ar vectru?
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Saab 9-3 Vector

Post by elmo »

Ilmis wrote:Kāpēc nebrauc uz kaimiņu valsti , tur nopirksi daudz lētāk nekā šeit.Nu tikai protams ir jāzin tehnika un jāskatās no kā pērc. Es šogad jau 2 mašīnas esmu nopircis LT savai ģimeni un nav nekādu problēmu un arī nauda paliek pāri . :D
Ar Lietuvas frankenšteiniem nav nevainas ,kamēr nav avārijas! Paskaties YouTube video "kak rabotajet perekup". Tur lietuviešu kungs stāsta kā priekš Krievijas tirgus ceļ augšā pilnīgus miroņus! Un paskaidro ka labs un kvalitatīvs remonts ir dārgs! Tātad neinteresants perekupiem!
Ilmis
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 28
Joined: Sat Nov 14, 2015 10:46 pm

Re: Saab 9-3 Vector

Post by Ilmis »

Runājot par nodokļiem, tad Tu domā ka tās mašīnas jau ar LV numuriem ir izsprukušas bez nodokļiem? Es neko neuzspiežu kur pirkt, vienkārši padalījos savā pieredzē. Un vēl tas uzskats ka LT pilnīgi visas ir sametinātas no divām, nu par to man atliek tikai pasmaidīt par cilvēku naivumu. Lai gan muļķus arī baznīcā noperot :D
GTracer
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 7
Joined: Wed Dec 23, 2015 5:40 pm

Re: Saab 9-3 Vector

Post by GTracer »

Es domāju, ka latvijā ir tikpat lielas iespējas nopirkt ko sakarīgu vai iegrābties, kā lietuvā. Attiecībā uz nodokļiem to ir viegli noskaidrot.
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Saab 9-3 Vector

Post by elmo »

Ilmis wrote:Runājot par nodokļiem, tad Tu domā ka tās mašīnas jau ar LV numuriem ir izsprukušas bez nodokļiem? Es neko neuzspiežu kur pirkt, vienkārši padalījos savā pieredzē. Un vēl tas uzskats ka LT pilnīgi visas ir sametinātas no divām, nu par to man atliek tikai pasmaidīt par cilvēku naivumu. Lai gan muļķus arī baznīcā noperot :D
Pasaki man lūdzu, kāpēc Latvijā mašīnas maksā lētāk kā tā paša gada auto ar ievērojami lielāku nobraukumu Vācijā? Un kāpēc Lietuvā vēl lētāk kā Latvijā? Kur loģika? Kur ir bizness pirkt Vācijā auto pa 14k, attīt odometru un tirgot LV pa 12k?kur peļņa?
Ilmis
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 28
Joined: Sat Nov 14, 2015 10:46 pm

Re: Saab 9-3 Vector

Post by Ilmis »

Lietuvā biznesmeņiem nav tik liela ēstgriba kā Latvijā, un ne jau no Vācijas ir tās labākās mašinas 8)
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Saab 9-3 Vector

Post by elmo »

Muterei pirku Latvijā iegādātu auto ar 50k nobraukumu, ar caurskatāmu vēsturi gan pie dīlera, gan CSDD!
Brauc no 2009.gada un nekas nav plīsis! Tā kā var pirkt arī Latvijā un var atrast tiešām labus eksemplārus!
Ilmis
Kaut ko sāk saprast
Kaut ko sāk saprast
Posts: 28
Joined: Sat Nov 14, 2015 10:46 pm

Re: Saab 9-3 Vector

Post by Ilmis »

Kā teica viens slavens vīrs- vajag tik rakt :D visur var atrast labas mašīnas :D
User avatar
jankab
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 679
Joined: Sat Apr 27, 2013 11:59 pm
Location: Rīga, Mežaparks

Re: Saab 9-3 Vector

Post by jankab »

GTracer wrote:Manuprāt nav nekādas starpības attiecībā uz piedāvājumu un ievedot LV, būs izmaksām jāpieskaita nodokļi.
Jankab, automātu noteikti ne. Vai elektronikai ir kkas konkrēts kam pievērst uzmanību? Un kā ar to piekari, kas tai sakrīt ar vectru?
Ritošajā, ja nemaldos, praktiski viss nāk kā Vectrai C. Bet, lai nemaldinātu, Vectrai C un SAAB 9-3SS nav tā lētākā ritošā...

Kam tieši pievērst uzmanību, grūti pateikt. Pārbaudi vai strādā viss, kas ir pieejams un kam būtu jāstrādā...

Gļuki(personīgi manam) izpaužas tā, ka mēdz būt ka uzmetās, ka nestrādā kaut kas...bet līdz ar nākamo auto startu, atkal pēkšņi viss ir kārtībā. Karstumā mēdza "uzkārties" radio, kad palīdz tikai klemmas noņemšana, uz kādu mirkli bija pazudis viens ABS sensors, tad atkal viss OK. Šad un tad droseles kļūdu izmet(reizi mēnesī apmēram, pēdējā laikā gan retāk), bet nodzēšot un pārstartējot auto viss ir atkal labi...
Uz kādu mirkli nestrādāja stūres lock-control...bet tas viss pāriet :mrgreen:
EX SAAB 9³ SS , šobrīd divi X3 "bavāriešu dīzeļbobiki"
User avatar
Brand
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 690
Joined: Wed May 07, 2014 10:37 pm
Location: Ogre/Rīga

Re: Saab 9-3 Vector

Post by Brand »

2.2 TID - opeļa motors. mēsls ar 125 z/s. un mēsls arī pēc definīcijas

1.9 TID - opeļa/fiata/alfa romeo kopošanās darbs. nav ne vainas. 150zs un 280Nm

1.9 TTID - tas pats kopošanās garadarbs. tikai ar divām turbīnām. +30zs un +120 Nm (180 un 400)

kā jau augstāk minēja vēlams piegādāties 2.0T vai Aero modeli. Arī 2.8t ir labi. Bet nu atrast konkrētos automobiļus ar manuālo kārbu... ir jāpameklē..

un vispār - labāk pakrāj mazliet naudu. sūdīgu SAAB ir viegli nopirkt. ;)
SellParts
+37128710049


9-5 '02 B235R /sold
9-5 '07 B235R /sold
9-3 '08 Z19DTH+
User avatar
fixed
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 160
Joined: Thu Oct 22, 2015 7:56 pm
Contact:

Re: Saab 9-3 Vector

Post by fixed »

Man ir 9-3 ss 2.2TID lienars 2004 gada ...

Iepriekšējais saimnieks auto bija nopūtis resti un diskus ar baloniņu un tas arī bija viss ieguldījums, ko viņš bija veicis!

Esmu pusi ritošo jau pārlasījis ... nav nekas šausmīgi dārgs līdz 30 eiro dārgākās daļas ja neskaitām gultņus, kuri nāk ar abs devēju. artehs prasa 130, grosā var pat pa 180 atrast ... ar savām atlaidēm sazīmēju pa 80 eiro gabalā SKF ražojuma...

Ar motoru arī nav problēmas nekādas ... regulāri nomainām eļļas, pēc pirkšanas pamēram ķēdi un braucam...

Ir jārēķinas ar to, ka piekare ir vienkārši šausmas ... kartupeļu kaste vecāja krievu laiku ķerrā mikstāk ripo.

Vīri anglijā stāsta, ka nedaudz labāku to var dabūt ar hirsch suspension kit, kas maksā ap 1k eur... bet nu uz savas ādas diezvai testēšu...
SAAB 9-3 2004 2.2 TiD
[EGR=Off][ReMap]
Aigars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 988
Joined: Fri Nov 28, 2008 3:23 pm
Location: Jeekabpils

Re: Saab 9-3 Vector

Post by Aigars »

fixed wrote:Man ir 9-3 ss 2.2TID lienars 2004 gada ...

Ar motoru arī nav problēmas nekādas ... regulāri nomainām eļļas, pēc pirkšanas pamēram ķēdi un braucam...
Kāpēc ķēde jāmēra tieši PĒC pirkšanas? :)
Post Reply