Pērku Saab

User avatar
andrejsb
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1558
Joined: Tue Nov 03, 2009 9:33 am

Re: Pērku Saab

Post by andrejsb »

Par V70 ar D5 ar manuālām kārbām man ir daudz statistikas, 3 gab draugiem tādi ir. Stāsta ļoti patīkamas lietas par patēriņu, iet arī labi, viens savai 185zs versijai ir izravējis ārā kvēpu filtru un nočipojis līdz 225zs, iet labi. Pēc filtra izravēšanas jūtami samazinājās zupas patēriņš. 80% braucot pa šoseju, esot kaut kādi 6,5 litri.
User avatar
tranquillo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 657
Joined: Mon Apr 25, 2011 6:13 pm
Location: Riga, Aloja
Contact:

Re: Pērku Saab

Post by tranquillo »

andrejsb wrote:
tranquillo wrote:Par Volvo daudz breismu stāsti dzirdēti, taču diviem maniem brālēniem ir V70 D5 ar 5 robu automātiem. Vienam bija pāri 350 000 km, otram jau tuvu 500 000 km nāk.
Nezini, kā ar zupas patēriņu kompinācijai D5 + tomāts? V70 viens no maniem nākamā auto kandidatiem. Bet atbaida - ķīseļa patēriņš un tomātu izturība. Jauktajā ciklā mans S70 ar 4robu kārbu ēda 8,5 tīzeļa, kur 9-5 patērē 10 benžas (12 litri gāzes).
Šis saka, ka kompis rāda 5.3 l/100km. Reālais 6.5
User avatar
andrejsb
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1558
Joined: Tue Nov 03, 2009 9:33 am

Re: Pērku Saab

Post by andrejsb »

tranquillo wrote:
andrejsb wrote:
tranquillo wrote:Par Volvo daudz breismu stāsti dzirdēti, taču diviem maniem brālēniem ir V70 D5 ar 5 robu automātiem. Vienam bija pāri 350 000 km, otram jau tuvu 500 000 km nāk.
Nezini, kā ar zupas patēriņu kompinācijai D5 + tomāts? V70 viens no maniem nākamā auto kandidatiem. Bet atbaida - ķīseļa patēriņš un tomātu izturība. Jauktajā ciklā mans S70 ar 4robu kārbu ēda 8,5 tīzeļa, kur 9-5 patērē 10 benžas (12 litri gāzes).
Šis saka, ka kompis rāda 5.3 l/100km. Reālais 6.5
Kaut kā neticami labs patēriņs, ja nu vienīgais šoseja...
kassparss
Eksperts, ne tehniskais
Eksperts, ne tehniskais
Posts: 148
Joined: Mon Dec 09, 2013 1:03 pm

Re: Pērku Saab

Post by kassparss »

Tādi nu viņi esot - neticami ekonomiski
Grūti jau ar šo faktoru samierināties, bet cilveki pierod
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Pērku Saab

Post by elmo »

Dažreiz SID rāda to ko gribas redzēt, nevis to kas ir realitāte!
User avatar
Henry
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 880
Joined: Wed Dec 17, 2014 11:16 am

Re: Pērku Saab

Post by Henry »

Man piem. SID rāda par 1-1,5 litru mazāk nekā reāli patērē..

Vai tas ir labojams?
SAAB 9-5 2.3t TD04 (~275 hp/400 Nm)
ex SAAB 9-3og 2.0 Aero
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Pērku Saab

Post by elmo »

Nu paskaties vai tev riteņu un riepu izmēri atbilst ieprogrammētajiem!
Man griffinam, kamēr čakarējās sprauslas, SID rādīja 7, 8 - 9 litri pa pilsētu! No kā secinu, ka patēriņu SID mēra no sprauslu atvēruma un ja sprauslas vispār nestrādā, nav arī patēriņa.
User avatar
andrejsb
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1558
Joined: Tue Nov 03, 2009 9:33 am

Re: Pērku Saab

Post by andrejsb »

Kurš tad vispār patēriņu skatās pēc SIDa?

Aij labi, štrunts ar to V70 patēriņu, zinu ka ar manuālo kārbu tiešām ir gana ekonomiski. Bet tomātu patēriņu vajag spirtometru saitā papētīt.
User avatar
ZingZeng
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2261
Joined: Fri Jan 18, 2008 7:41 am

Re: Pērku Saab

Post by ZingZeng »

Manam 9-5 TID manuālim SID patēriņu rāda gandrīz tikpat kā sarēķinot ar kalkulatoru.
Starp citu mani ideālās braukšanas novērojumi ir tādi t.i.ekonomiskāk vairs nevaru, ja nobrauktos km saskaita kopā ar SIDā vēl potenciāli iespējami nobraucamiem ir: 1000km priekš 9000aero manuāļa un 1600km priekš 9-5 1.9TID manuāļa. Dzīvē gan tā īsti nesanāk, līdz šim labākais rādījums ar 9-5 vienu bāku bija pagājušo vasaru ap 1140km un bākā vēl palika kādi 2 litri. Ar 9000aero vienreiz laikam izvilku līdz 890km, bet tad gan pa taisno devos tankoties.
User avatar
Silver
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 724
Joined: Fri Mar 15, 2013 12:22 am

Re: Pērku Saab

Post by Silver »

ZingZeng wrote:ar 9-5 vienu bāku bija pagājušo vasaru ap 1140km un bākā vēl palika kādi 2 litri. Ar 9000aero vienreiz laikam izvilku līdz 890km, bet tad gan pa taisno devos tankoties.
Es gan max. 294 km ar vienu bāku varu nobraukt. Vidēji sanāk ap 250 km. :twisted:
9-5 Silver Aero 2001 for sale
9-5 Silver Griffin
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Pērku Saab

Post by lawyer »

Manējam traktoram SID patēriņa rādījums gandrīz precīzi atbilst tam, ko parāda bākas metode. Ar vienu bāku (parasti var ieliet ap 55l) tikai pa Rīgu var izvilkt kādus 600-650 km, bet es reti stāvu korķos. Pa šoseju tikai minot var mierīgi norullēt ap 1100km :roll:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Pērku Saab

Post by elmo »

Nu es ar Griffinu uz benzīna esmu nobraucis 1050km. Tas gan ir vasarā, kruīzējot tā kā nemaz nevajag dīzeli.
Sieva no Ventspils braucot uz Rīgu uzstādīja rekordu 6, 2 l uz 100km.
Bet Rīga darba dienās tagad ir konstanti 18,1 uz 100km.
User avatar
Wilsons
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 476
Joined: Thu Feb 07, 2013 6:30 pm

Re: Pērku Saab

Post by Wilsons »

Interesanti raksti par un pret kārbām!
Katrā ziņā,protams,ja nebūs pilnīgi nekādu varinatu ar to ko es meklēju aero pec 2005 g unversāli,manuālo,tad būs jāskatās vien uz tomātiņu!Šodien atkal pierādījas tas ka Saabs ir labs auto,jau 3 šā skate ar pamatpārbaudi tiek izieta!Šis tas pāris mēneši atpakal tik darīts,bet tā pat neviltots prieks ka nav par ko piesieties . Labākais tas ka sākuma kratīja autiņu praktikants,pēc tam visu to pašu viņa apmācītājs,gribējās pa pakausi užšaut,cik var lauzt to mašīnu :naughty: Ielika 1 par bojātu vējstiklu,tas ar viss ko atrada!!Pēc tam aiz prieka izštepselēju a6 nezinu kas par jaudu,dzinēju,nummuru nepiefiksēju jo viņš pazuda aiz muguras tālēs zilajās!!! :dance:
User avatar
ZingZeng
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2261
Joined: Fri Jan 18, 2008 7:41 am

Re: Pērku Saab

Post by ZingZeng »

Šodien braukšu tankoties :) Pielēju pilnu bāku 30.janvārī, patreiz ar to noripināti 1003km, pēc kompīša ar vidēji 6.3 l/100km un vidējo ātrumu 44km/h, riepas - šipenes ar baigo rites pretestību. Bākas rādītaja bultiņa ir pietuvojusies sarkanajai zonai, bet lampiņa vēl nedeg. Pēdējā laikā sanāk tankoties ik pēc 14 dienām. Joprojām esmu priecīgs par 1.9TID un manuālo kārbu. Būtu vēl priecīgāks, ja 9-5 būtu manuālā sešiniece nevis tikai pieciniece. Un ja kāds baidās no dīzeļiem, tad varu pateikt, ka kopš 2013.g. 16.maija, kad auto nopirku līdz pat šai dienai ir nobraukti ap 54K km pilnīgi bez jebkādām problēmām, tikai regulārās apkopes. Ekonomijas ziņā joprojām esmu pārliecināts, ka dīzeļa iegāde ir bijis labāks lēmums nekā pirkt benzīna auto un to gazificēt. Protams dinamika nav kā gribētos, bet tas ir vienīgais, kas pietrūkst. Ja liek dīzelim labi griezties un kārtīgi štepselējas, tad pat nav nekāda vaina.
User avatar
Wilsons
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 476
Joined: Thu Feb 07, 2013 6:30 pm

Re: Pērku Saab

Post by Wilsons »

Skaists patēriņš !!! Kaut man tāds būtu :D
Post Reply