Saabs 1.9 tdi Vector

Bez SAAB'iem nomoka arī citi jautājumi
guntarz
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 3
Joined: Sun Aug 16, 2020 9:20 pm

Saabs 1.9 tdi Vector

Post by guntarz »

Sveiki. Nezinu vai pareiza vietā rakstu. Bet ceru uz palīdzību. No Saaba nezinu pilnigi neko. Bet iemilejos šāda eksemplārā. Varat dot padomu lūdzu kas ir labi un kas ir slikti tieši šaja modeli ar šo motoru. Un kas tieši ir šaja mašinā , drošvien kāds ir bijis skatīties.

ss : https://m.ss.lv/msg/lv/transport/cars/s ... expcn.html

Liels paldies.
User avatar
Vilcins
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2737
Joined: Sat Apr 07, 2012 11:55 am
Location: Riga

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by Vilcins »

Pieskaiti vēl vienu auto vērtību klāt remontu izmaksām un tad būs labs
User avatar
saab21
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 725
Joined: Thu Mar 12, 2015 4:26 pm
Contact:

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by saab21 »

Vilcins wrote: Sun Aug 16, 2020 10:17 pm Pieskaiti vēl vienu auto vērtību klāt remontu izmaksām un tad būs labs
Nu jau, nu jau Vilks.
Vai tu tā saki, jo auto tirgo Jelgava 😀😀.

Nu pa lielam, vienā teikumā šis 1.9 dīzelis ir labākais variants ko no saab dīzeļiem, ko paņemt.

Stāstīt varētu ilgi un gari. Bet es domāju, topiku sadaļā par Saab 9-3, 9-5 var atrasts pietiekoši topikus, kam pievērst uzmanību gan pie pirkšanas, gan ikdienas braukšanas, šim dīzelim. (šeit neko vairāk nerakstīšu, jo sāks sāpēt pirksti, rakstot no telefona)
Un pie projektu auto topikiem domāju arī atradīsi daudz info kā un cik to dīzeli var uzvīlēt (precīzāk ar FOXa topiku tev pietiktu 🙂)
99 1975 Combi Coupe
900 1986 Turbo Commander edition
9³ SW 1.9 Biturbo Aero
9³ OG Convertible with b234R Powered by Jancis Stg4

Ex9000 Amethyst Violet Powered by KoreFun Stg1.5; Ex9³ SS 2003 2.0T Aero swap. Powered by Jancis; Ex9³ SW 2008 1.9 Stg1
User avatar
Ainars
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 3202
Joined: Tue Jan 15, 2008 12:29 pm
Location: Darbnīca

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by Ainars »

Dzinējs jau pats par sevi esot ļoti labs un izturigs, bet tas kas apkārt mēdz sagādāt pārsteigumus. Man pieder 1.9tid saab pusgadu un naudas es viņā esmu licis pietiekami.
Viss atkarīgs no tā cik ļoti jūtīgs dibens un ausis.
SAAB 900og cv
SAAB 9-3og SE
SAAB 9-3og Aero
SAAB 9-3ng Aero TTiD
...
User avatar
ZZ_ZingZeng
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 294
Joined: Thu Apr 07, 2016 10:30 am

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by ZZ_ZingZeng »

Par 1.9TID varu teikt tikai labakos vārdus, ar savu, kopš esmu tā īpašnieks esmu noripinājis 235000km un nesūdzos, protams tiek veiktas regulārās apkopes. Tagad auto ir ar 402000 noskrējienu.
Varu tikai teikt, ka ja plānos ir braukt tikai pa pilsētu, tad aizies ciet kvēpu filtrs, bet ar laiku arī EGR vārsts. Vajag regulāri izbraukt arī kaut kur ārpusē un atvilkt.
Tikai SAAB lietotājs kopš 1993.g.
Desmitais SAABs, pirmais dīzelis - 9-5 1.9TID vagons.
Pirms tam: 99GL Combi Coupe, 99GL, og900T, og900t, 900SPG, 2x9000aero, 9-3SE HOT, 9-5t vagons.
User avatar
OSC
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 627
Joined: Wed Jul 29, 2015 11:20 am
Location: Planet Earth

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by OSC »

Rudenī būs 4 gadi kopā ar Saab dīzeli.
Es nezinu kurš mūsdienu auto izturētu tādu slodzi un dzinēja jaudas pilnu izmantošanu vienmēr un visur.
Ņemot vērā, ka ikdienā strādājam ar daudziem auto...es uz Saabu joprojām skatos ar lielu plusa zīmi.

Brīvdienās izbraucu ar Toyota CHR hibrīdu, uz priekšu neiet, skan kā putekļusūcējs. Nesaprotu kā tāda auto var pabraukt. Iesēdos atpakaļ saaba un sapratu tomēr, ka visas liekās elektronikas un pribambasi simt gadi nav vajadzīgi.
Ex Saab 9-3 1.9 TID stage4+ dyno printout
294 HP
613 NM

Auto pulēšana, salona ķīmiskā tīrīšana , lukturu pulēšana, keramiskais pārklājums, logu tonēšana, pirmspārdošanas sagatavošana
Facebook un Instagram: caroscar.lv
User avatar
Milicis
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 173
Joined: Wed Oct 04, 2017 12:44 am

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by Milicis »

Man tūlīt būs 3 gadi un 75 tkm. Lielisks dzinējs un lieliska automātkārba. Nekādu īpašo problēmu un pārsteigumu nav bijis ;)
V70 un Saab 9-3
guntarz
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 3
Joined: Sun Aug 16, 2020 9:20 pm

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by guntarz »

Milzīgs paldies visiem par informāciju. Bet kā ar to motoru ar 129kw ? Tas arī ir Opeļa ražojums ?
User avatar
Milicis
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 173
Joined: Wed Oct 04, 2017 12:44 am

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by Milicis »

Pieņemu, ka tas ir parastais 110kw dzinējs ar Hirsh čipsi. Ja tur stāv TTDI dzinējs ar divām turbīnām, tad tas gan nav tik labs. Dzinējs ir Fiata ražojums.
V70 un Saab 9-3
User avatar
foxtrot_kilo
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 313
Joined: Mon Aug 29, 2016 9:31 am

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by foxtrot_kilo »

Jāvīlē uz 300hp un tad atvilkt jelgavenē pie skānijas uz trīnīti. :clap::dance: Bet īstenībā, jā ja ir +- normālā kārtībā tad vari ņemt. Protams ka pēc tam tāpatās būs jāiegulda viss ko atremontēt-sakārtot, bet auto ar 1.9 ir tā vērts. Pa vairog pārvada tiltu te biju trāpijies uz WRX STI kāda pasvaiga gada 2017-2019 modeli ar to seksīgo dirsu uz 4 izpūtējiem, tur čalis jauns sēž un tāda simpātiska stirniņa blakus, tas no tā brīvībenes krustojuma sāk vilkt, nu es papisu kādus pat 2 korpusus 1jā robā, bet kā ierubiju 2ro jau pie 80 gāju garām, tā mes kādas 3 reizes pēc tam rolingā mēģinājām - nu mans 1.9 izvālēja to jauno japāni un redzēju ka tā čiksa jau gribēja iesesties manā 1.9un uzsēsties uz mana ručņika :D:D:D:D:D:D
User avatar
Vilcins
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2737
Joined: Sat Apr 07, 2012 11:55 am
Location: Riga

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by Vilcins »

Fox tu aizmirsi pateikt kad tajā brīdī vēl aizvilka garām e91 ar 3.0D :mrgreen:
guntarz
Jauniņais
Jauniņais
Posts: 3
Joined: Sun Aug 16, 2020 9:20 pm

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by guntarz »

foxtrot_kilo wrote: Mon Aug 17, 2020 8:59 pm - nu mans 1.9 izvālēja to jauno japāni un redzēju ka tā čiksa jau gribēja iesesties manā 1.9un uzsēsties uz mana ručņika :D:D:D:D:D:D

Pārliecināji. :D:D:D:D
User avatar
foxtrot_kilo
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 313
Joined: Mon Aug 29, 2016 9:31 am

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by foxtrot_kilo »

:D:D:D
Vilcins wrote: Mon Aug 17, 2020 10:02 pm Fox tu aizmirsi pateikt kad tajā brīdī vēl aizvilka garām e91 ar 3.0D :mrgreen:
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by lawyer »

Bet diemžēl neviens to neredzēja, jo viss kilometra rādiusā bija ietīts melnos dūmos :mrgreen:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Highlander
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 1264
Joined: Sat Dec 05, 2015 1:06 pm

Re: Saabs 1.9 tdi Vector

Post by Highlander »

Iespraudisu savas piecas kapeikas ari tad jau. Jasak ar to, ka jasaprot cik varstu 1.9tid taja sieviesu saaba ir. Protams ka janem tas ar tiem 150hp, kurs ir viss praktiskakais un nesarezhgitakais. Rekinies uzreiz ar to, ka tu panem padsmitgadigu dizeli, kuram jau resurss iet uz beigam. Pirmais kas jadara, jarauj ara visas klapes, egr, griezt ara visas ekologijas fignjas, lai tie baltie lachi spragst nost! Tapat ledaji jau sakusi kust! Un protams javeica visas remap manipulacijas. Sikak vari palasit OSC, FoxtrotKilo, vai manus dizela topikus. Skaiti, ka zobsiksna noteikti ari butu janomaina, lai velak, nevajadzetu meklet citu motoru. Ja manualis, tad iespejams bus pienacis gals spararatam (lasi ka jamaina uzreiz labak ari sajugs) ta nav tikai mana pieredze, bet ari dazhu labu biedru rugta pieredze. Pats lar sevi, dzinejs ir pietiekami sprigans un ekonomisks. Nav cimperligs, ja laicigi maini ellas, filtrus un nelej ieksha no kaimina pirktu pizdjito saljaru. Prieks sirdsmiera, pietiek mazlietin uzchipot un tas auto brauc pavisam savadak ar saviem 190hp, nakamais jau iet mazliet smagaks setups ka bija man un OSC, galigakaos hardcore-Fox ar saviem 300hp+ no ta mazlitrazhnieka, bet tev to nevajag! :D ka pats auto, jarekinas, ka bus biezi kautkas jamaina pirmaja laika, ja ieprieksejais saimnieks ir licis miksto tam visam virsu. Dargi nav, bet kopuma salasas pietiekami. Pa lielam, 1.9tid ideals motors prieks kruizeshanas un dazhreiz ari prieks pastiepsanas, bet ar norunu, ka tas motors jau nav nokauts. Ta visa visuma viss ir uzticams un problemam nevajadzetu but.
SAAB 9-5 Wagon, 2,2 TiD, 2002. PĀRDOTS
SAAB 9-5 Wagon, 1,9 TiD, 2006. STAGE 2, DeCat, EGR off, Swirl flaps off, DPF off, 215hp 470nm PĀRDOTS
SAAB BANDA
Post Reply