Ceļu satiksmes noteikumi

Bez SAAB'iem nomoka arī citi jautājumi
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Ceļu satiksmes noteikumi

Post by lawyer »

elmo wrote:Nu tā, biedri, CSN pārkāpēji, briest izmaiņas LAPK, saistībā ar lēmumu pārsūdzēšanu, tagad pārsūdzēšanai termiņš būs vairs tikai 10 dienas, kamēr iestāde varēs skribelēt veselu mēnesi no pārkāpuma konstatēšanas brīža un ne vēlāk kā 6 mēneši no pārkāpuma izdarīšanas.
Sūdzība būs jāsniedz rajona tiesā, nevis administratīvajā tiesā.
Sīkāk paši lasiet te:
http://www.lvportals.lv/?menu=doc&id=249542
Hmmm, lietas skatīs tie paši tiesneši, kuri skata krimināllietas - tikai laiks rādīs, vai tas uz labu :silly:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re:Ceļu satiksmes noteikumi

Post by elmo »

Kamēr šie piešausies, varēs viņus dresēt, pēc tam jau būs tūtīgi!:laugh:
User avatar
lawyer
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 8235
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:25 am
Location: Ādaži-Rīga

Re:Ceļu satiksmes noteikumi

Post by lawyer »

elmo wrote:Kamēr šie piešausies, varēs viņus dresēt, pēc tam jau būs tūtīgi!:laugh:
Man ir tādas nelabas aizdomas, ka viņi skatīsies uz sūdzībniekiem kā uz kaut kādiem [potenciāliem] noziedzniekiem un labāk redzēs viņus ejam nekā nākam :dry:
Live as you should die tomorrow, learn as you would live forever ;)
User avatar
Smith
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2049
Joined: Tue Jun 10, 2008 2:11 am
Location: Riga

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by Smith »

Vai mikriņi skaitās sabiedriskais transports? Respektīvi man viņi ir jāpalaiž viņiem izbraucot no pieturām? :?:
User avatar
KoreFun
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 7731
Joined: Thu Feb 07, 2008 11:11 am
Location: Rîga

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by KoreFun »

Bet vai tad vņi parasti atstāj Tev citu variantu? :D
User avatar
Smith
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 2049
Joined: Tue Jun 10, 2008 2:11 am
Location: Riga

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by Smith »

KoreFun wrote:Bet vai tad vņi parasti atstāj Tev citu variantu? :D
Tāpēc jau arī jautāju, ka viņi visu laiku taisa avārījas situācijas. :evil:
Saabich
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 239
Joined: Tue Jan 10, 2012 8:36 pm
Location: Latvia

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by Saabich »

Smith wrote:Vai mikriņi skaitās sabiedriskais transports? Respektīvi man viņi ir jāpalaiž viņiem izbraucot no pieturām? :?:
Laikam jau ir jādod ceļš, sabiedriskais transports vien ir kas brauc pa konkrētu maršrutu! Man liekas noteikumos jau nav atrunāts sēdvietu skaits utt
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by elmo »

Ir ir sabiedriskais transports!Turklāt pasažierus drīkst uzņemt un izlaist sabiedriskā transporta pieturvietās!
SeRgy88
Zināms jau visiem
Zināms jau visiem
Posts: 214
Joined: Tue Feb 26, 2008 9:21 am
Location: Salaspils-Rîga

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by SeRgy88 »

no CSN - 1.32. pasažieru sabiedriskais transportlīdzeklis — autobuss, trolejbuss vai tramvajs, kas brauc pa noteiktu maršrutu. Šis termins attiecas arī uz maršruta taksometriem. :
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by elmo »

CSN 56.6.p. zaļas bultas (bultu) signāls uz melna fona atļauj braukt norādītajā virzienā (virzienos). Tāda pati nozīme ir zaļai bultai luksofora papildsekcijā, turklāt bulta, kas atļauj nogriezties pa kreisi, atļauj arī apgriezties braukšanai pretējā virzienā.

Katru reizi, kad saskaņā ar CSN 56.6.p cenšos apgriezties braukšanai pretējā virzienā uz Brīvības un Matīsa krustojuma, Aizmugurē braucošais, kurš griež pa kreisi uzskata par savu pienākumu krustojumā apbraukt mani pa kreiso pusi, tādējādi gandrīz iebraucot kreisajā sānā. Secināju, ka neviens pat nepieļauj domu, ka šajā krustojumā kāds var gribēt arī apgriezties braukšanai pretējā virzienā un jau defaultā pieņem mani par sēni, kurš čammājas, tāpēc vajag viņu apdzīt, jau krustojumā, močījot pa tramvaja sliedēm.

Tāpat arī pamanīju, ka lielākais vairums, kas vēlas apgriezties braukšanai pretējā virzienā iegriežas Matīsa ielā un tad meklē brīvu ceļa posmu, lai uz Matīsenes mestu riņķī pāri sliedēm. Nav īsti pēc noteikumiem, bet noteikti drošāk veselībai un dzīvībai.
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by Yukki »

Man, arī radās jautājums par apgriešanos regulējamos krustojumos, kur drīkst veikt kreiso pagriezienu, piemēram, Brīvības/Krustabaznīcas. Man galvā ir palicis CSN zīmējums no senlaikiem, ka es to drīkstu izveikt arī pie sarkanās gaismas, ja stāvu pirmais, nevienam netraucēju, jo daru to uzreiz aiz nepātrauktās un pirms gājēju pārejas, ko es arī bez sirdsapziņas pārmetumiem izveicu, bet nezkāpēc sāku justies nepārliecināts...
User avatar
elmo
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 12839
Joined: Tue Jan 15, 2008 7:08 am

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by elmo »

apgriezties braukšanai pretējā virzienā vari jebkurā vietā, kur ir atļauts kreisais pagrieziens, ja netraucē pretimbraucošajiem un tiem, kas tevi apdzen.
Pie Sarkanā tu nedrīksti iebraukt krustojumā, bet ja esi jau iebraucis, tad tu vari pabeigt nogriešanās/apgriešanās manevru.
User avatar
Yukki
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2459
Joined: Tue Jan 15, 2008 2:19 pm
Location: Teika

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by Yukki »

elmo wrote:apgriezties braukšanai pretējā virzienā vari jebkurā vietā, kur ir atļauts kreisais pagrieziens, ja netraucē pretimbraucošajiem un tiem, kas tevi apdzen.
Pie Sarkanā tu nedrīksti iebraukt krustojumā, bet ja esi jau iebraucis, tad tu vari pabeigt nogriešanās/apgriešanās manevru.
Nu, laikam tas arī ir tas punkts - es apgriežos vietā, kas vēl nav krustojums, jo tā ir vieta starp nepārtraukto līniju un gājēju pārejas līnijām. Taisnību labad gan jāteic, ka tas "pārtraukums" nav auto platumā, daļa riteņu tomēr aiziet pa gājēju pāreju, daļa pa nepārtraukto:) Nu, es nezinu, kāpēc man līdz šim ir bijusi 100% pārliecība, ka darīju visu pareizi arī pie sarkanā, jo tā ir palicis kautkādos redzes atmiņas plauktos no laikiem, kad liku tiesības....
Kudinsky
Forums - otrās mājas
Forums - otrās mājas
Posts: 523
Joined: Mon Oct 17, 2011 3:00 pm
Location: Mālpils

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by Kudinsky »

Šajā gadījumā Tev var piesūt divus pārkāpumus vienlaicīgi:
Apgriešanos uz gājēju pārejas, kas ir aizliegts.
Un apgriešanos pāri nepārtauktajai līnijai, kas arī ir aizliegts.
User avatar
envoy
Saab Kluba biedrs
Saab Kluba biedrs
Posts: 2563
Joined: Wed May 05, 2010 4:08 pm
Location: Riga

Re: Ceļu satiksmes noteikumi

Post by envoy »

Kopš kuriem laikiem ir iespējams sodīt par diviem pārkāpumiem vienlaicīgi!? :shock:
Post Reply