• Chiptuning - Page 4
Page 4 of 9

Re:Chiptuning

Posted: Sat Jan 10, 2009 2:13 am
by Nauris_t16
Darbojas viņi tīri matemātiski, uz paātrinājumu līdz 100km/h. Tikai saabiem ir tā problēma, ka pāris parametri var palikt nezināmie vai arī tikai aptuveni, jo nav, piemēram, atrodami i-netā

Re:Chiptuning

Posted: Sun Jan 18, 2009 9:18 pm
by vidvuds
skirem wrote:Automātiem tiek ierobežoti Nm, ja nemaldos uz 9-5 griesti bija ~400 Nm, bet HP jau var celt.
ar automatu un chiposanu jabut looooti uzmanigiem,

softu jau izmaina bet dzelzi vai var lidzi turet? Taja pasa Recro kur labo transmisijas, man paradija chipota volvo 2.5 karbu, kurai izluzis ieka pirksts del nenormala griezinieka. Talak jau varat iedomaties kadi putraimi ieksa izveidojas.

vel maniju x5 karbu kurai visp, pats ramis ( apvalks) parplisis!

iemesls - parak lela jauda siem dzelziem + neadekvata braukana ( no tehnikas skatpunkta, nevis jaudas)

Re:Chiptuning

Posted: Sun Jan 18, 2009 10:58 pm
by stefs
Automaatu nevar sameeriit jo nevar ielikt piem. 4tajaa vai 3sajaa robaa un atvilkt no nulles liidz galam. Un tas ka automaatam ir lielaaka biistamiiba cipojot nekaa manuaalajai ir MIITS!

Re:Chiptuning

Posted: Sun Jan 18, 2009 11:26 pm
by Gregers
vidvuds wrote:
skirem wrote:Automātiem tiek ierobežoti Nm, ja nemaldos uz 9-5 griesti bija ~400 Nm, bet HP jau var celt.
ar automatu un chiposanu jabut looooti uzmanigiem,

softu jau izmaina bet dzelzi vai var lidzi turet? Taja pasa Recro kur labo transmisijas, man paradija chipota volvo 2.5 karbu, kurai izluzis ieka pirksts del nenormala griezinieka. Talak jau varat iedomaties kadi putraimi ieksa izveidojas.

vel maniju x5 karbu kurai visp, pats ramis ( apvalks) parplisis!

iemesls - parak lela jauda siem dzelziem + neadekvata braukana ( no tehnikas skatpunkta, nevis jaudas)
Gudri cilvēki saka, ka automāts tur līdz 400 NM!

Re:Chiptuning

Posted: Wed Jan 21, 2009 9:22 am
by Gregers
Varbūt kads var cilvēcīgi izskaidrot kas mainās ja exshaust un intake camshaft lenķi ( ugol krieviski ???) paliek + vai - piemēram 5-10 un ka būtu jāliek lai v4 dzinējs raitāk strādātu?

Re:Chiptuning

Posted: Wed Jan 21, 2009 9:37 am
by Nīgrais
Gregers wrote:Varbūt kads var cilvēcīgi izskaidrot kas mainās ja exshaust un intake camshaft lenķi ( ugol krieviski ???) paliek + vai - piemēram 5-10 un ka būtu jāliek lai v4 dzinējs raitāk strādātu?
Teorija vēsta, ka mainoties dzinēja apgriezieniem un slodzei, jāmainās arī aizdedzes leņķim, ieplūdes un izplūdes fāzu lenķiem un ciet/vaļā attiecībai.

Tad nu pretjautājums: Kādos apgriezienos un pie kādām slodzēm vēlies dabūt "raitāku strādāšanu"?
:P

Re:Chiptuning

Posted: Wed Jan 21, 2009 9:37 am
by vidvuds
stefs wrote:Automaatu nevar sameeriit jo nevar ielikt piem. 4tajaa vai 3sajaa robaa un atvilkt no nulles liidz galam. Un tas ka automaatam ir lielaaka biistamiiba cipojot nekaa manuaalajai ir MIITS!
es runaju tikai par to ko redzeju... nevis izlasiju vai putnins pacivinaja

Re:Chiptuning

Posted: Wed Jan 21, 2009 10:00 am
by Gregers
Nīgrais wrote:
Gregers wrote:Varbūt kads var cilvēcīgi izskaidrot kas mainās ja exshaust un intake camshaft lenķi ( ugol krieviski ???) paliek + vai - piemēram 5-10 un ka būtu jāliek lai v4 dzinējs raitāk strādātu?
Teorija vēsta, ka mainoties dzinēja apgriezieniem un slodzei, jāmainās arī aizdedzes leņķim, ieplūdes un izplūdes fāzu lenķiem un ciet/vaļā attiecībai.

Tad nu pretjautājums: Kādos apgriezienos un pie kādām slodzēm vēlies dabūt "raitāku strādāšanu"?
:P
Aha. Runa iet par VW Golf 3 1.8 un doma ir tagad viņu lauzšanai pa laukiem, tātad visdrīzāk būs pie augstiem apgriezieniem :)
Palīgos ir opis kurš māk skrūvēt, bet neko nesaprot :) ir ideja uztaisīt auto ar kuru mācīt sīkajiem braukt un valdīt, bet kamēr aug vēl pāris gadus, ķīlēsim un testēsim :laugh:

Re:Chiptuning

Posted: Wed Jan 21, 2009 10:03 am
by Gregers
vidvuds wrote:
stefs wrote:Automaatu nevar sameeriit jo nevar ielikt piem. 4tajaa vai 3sajaa robaa un atvilkt no nulles liidz galam. Un tas ka automaatam ir lielaaka biistamiiba cipojot nekaa manuaalajai ir MIITS!
es runaju tikai par to ko redzeju... nevis izlasiju vai putnins pacivinaja
Bīstamība ir neatbilstošā lietošanā, cilvis uzčipo un nu tig gāž, nu tik liekas auto ir kļuvis par sacīkšu vāģi vot i kārba jūk, bet ja iegūtos NM izmantotu apdzīšanai utt tad viss būtu ok, to resursa samazināšanaos pat nejustu.

Re:Chiptuning

Posted: Thu Jan 22, 2009 4:51 am
by Stamersons
stefs wrote:Automaatu nevar sameeriit jo nevar ielikt piem. 4tajaa vai 3sajaa robaa un atvilkt no nulles liidz galam. Un tas ka automaatam ir lielaaka biistamiiba cipojot nekaa manuaalajai ir MIITS!
nu bet manuaalo rezhiimu tachu var atvikt cik grib katraa robaa? tad kur sleepjas taa probleema, lai nevareetu nomeeriit

Re:Chiptuning

Posted: Thu Jan 22, 2009 4:56 am
by Ainars
Stamersons wrote:
stefs wrote:Automaatu nevar sameeriit jo nevar ielikt piem. 4tajaa vai 3sajaa robaa un atvilkt no nulles liidz galam. Un tas ka automaatam ir lielaaka biistamiiba cipojot nekaa manuaalajai ir MIITS!
nu bet manuaalo rezhiimu tachu var atvikt cik grib katraa robaa? tad kur sleepjas taa probleema, lai nevareetu nomeeriit
pirmajaa jau jaudu nemeera, cik zinu... un otro tu nevari dabuut no nulles, tapat ka tresho.. ja ieliek pārsēgu uz 3, tad viš aiziet no pirmaa liidz trešajam un ceturtajaa neiesledzas

Re:Chiptuning

Posted: Thu Jan 22, 2009 5:00 am
by Malder
Ainars wrote:
Stamersons wrote:
stefs wrote:Automaatu nevar sameeriit jo nevar ielikt piem. 4tajaa vai 3sajaa robaa un atvilkt no nulles liidz galam. Un tas ka automaatam ir lielaaka biistamiiba cipojot nekaa manuaalajai ir MIITS!
nu bet manuaalo rezhiimu tachu var atvikt cik grib katraa robaa? tad kur sleepjas taa probleema, lai nevareetu nomeeriit
pirmajaa jau jaudu nemeera, cik zinu... un otro tu nevari dabuut no nulles, tapat ka tresho.. ja ieliek pārsēgu uz 3, tad viš aiziet no pirmaa liidz trešajam un ceturtajaa neiesledzas
cik lasiju tad "Winter" rezima vins sak ar 3so. :P

Re:Chiptuning

Posted: Thu Jan 22, 2009 5:32 am
by Ainars
Malder wrote:
Ainars wrote:
Stamersons wrote: nu bet manuaalo rezhiimu tachu var atvikt cik grib katraa robaa? tad kur sleepjas taa probleema, lai nevareetu nomeeriit
pirmajaa jau jaudu nemeera, cik zinu... un otro tu nevari dabuut no nulles, tapat ka tresho.. ja ieliek pārsēgu uz 3, tad viš aiziet no pirmaa liidz trešajam un ceturtajaa neiesledzas
cik lasiju tad "Winter" rezima vins sak ar 3so. :P
ar otro :P

Re:Chiptuning

Posted: Thu Jan 22, 2009 6:07 am
by vidvuds
nee veci, ziemas rezima ar 3. atrumu sak, pat owners manuali iedrukats:

The Winter mode facilitates pulling away and
driving on icy roads. Third gear is selected automatically
for pulling away to reduce wheelspin.
Winter mode can be selected when the engine
is running by pressing the ”W” button on the
selector-lever surround. It cannot be selected
when the selector lever is in position 2 or 1.
Note: It is still possible to use kick-down in the
Winter mode, in which case a change-down to
1st or 2nd will take place.



bet nu ja vispar. Ka ta automatam nevar jaudu nomerit?! sanak ka masinam ar automatisko karbu pieraxtitie jaudas radijumi ir fufelis?

Drosi ka var nomerit, tik chiptuningam tadas tehnikas nav LV?! vai drizak ta nav?!

Re:Chiptuning

Posted: Thu Jan 22, 2009 6:33 am
by Nīgrais
Gregers wrote: Aha. Runa iet par VW Golf 3 1.8 un doma ir tagad viņu lauzšanai pa laukiem, tātad visdrīzāk būs pie augstiem apgriezieniem :)
Palīgos ir opis kurš māk skrūvēt, bet neko nesaprot :) ir ideja uztaisīt auto ar kuru mācīt sīkajiem braukt un valdīt, bet kamēr aug vēl pāris gadus, ķīlēsim un testēsim :laugh:
Nu tad tik jaiepērk tematiska grāmata un jāsāk vīlēt.:)
Lietderīgāk gan pirms vīlēšanas un iepirkšanās veikt
matemātiskus aprēķinus, tas, galu beigās, ir pat interesantāk kā bezjēdzīgi grozīt zobratus. :laugh:
Citādi būs kā parasti - likšu sprauslas ar lielāku ražību!
Nu tik būs šķūnings! Izmet kāpostu, iznieko laiku,
bet rezultats = 0! (pašam šķūningotājam gan šķiet, ka nu pat vismaz 100 kleperi klāt):woohoo: :woohoo: :woohoo:
Lai gan matemātika saka - ne sūnu tā naffff. :P
Šis tas jau atrodams arī caur gooooogle tipa zem "camshaft theory".
;)