• Dažādi jautājumi par 9-5 - Page 139
Page 139 of 203

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Thu Mar 18, 2010 11:42 pm
by Nils
Jā, jā, nevajag...
Skaidrs, ka vajag! :evil:
Lielākā daļa no šitiem nevajag ir skauģi, pesimisti/skeptiķi vai tādi, kam tas traucē vai nedarbojas.
Vairums vienkārši lej!
Un neiet runa par pliku izcelšanos, lai arī tas ir gandrīz vienīgais iemesls kāpēc viņu liek, man pašam tā skaņa vnk. spēcīgi priecē ausis.

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Thu Mar 18, 2010 11:45 pm
by Nils
Kaspars wrote:Nu skaidrīte :>
Alternatīvas? :D
Čupām, svilpītes izpūtējos, pārprogrammēts rupors, cik vien tālu fantāzija sniedzas. :laugh:

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 12:41 am
by KoreFun
Kaspars wrote:Alternatīvas? :D
Viss kam ir T5.

Varētu vēl Nissan Skyline pieminēt, Subaru visādus, varbūt arī Mazda RX7.. tikai tādu ar "kreiso" stūri nav;)

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 2:25 am
by Kaspars
Da labi, es jautāju kā uzlikt to līdzīgo tonīti bovam, nevis kādu auto atvilkt no japānas, lai viņu uzliktu :]

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 8:13 am
by elmo
Ieraksti diskā to Pšsss skaņu un ieliec CD atskaņotājā! :laugh:

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 8:15 am
by KoreFun
Ja nemaldos, tad ja attiecīgi pārrakstīti softu, tad var arī uz T7 uzlikt Blow`u. Tikai kas par pšš būz automātam?;)

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 9:24 am
by zaz
Nils/carlorossi wrote:Jā, jā, nevajag...
Skaidrs, ka vajag! :evil:
Lielākā daļa no šitiem nevajag ir skauģi, pesimisti/skeptiķi vai tādi, kam tas traucē vai nedarbojas.
Vairums vienkārši lej!
Un neiet runa par pliku izcelšanos, lai arī tas ir gandrīz vienīgais iemesls kāpēc viņu liek, man pašam tā skaņa vnk. spēcīgi priecē ausis.
Kāds sakars ar skaudību....?:dry:

Ir jau šīs lietas gan izrunātas, gan mēģinātas dzīvē.

Bez gļukiem auto ar gaisa daudzuma mērītāju (Mass Air Flow sensors - MAF) iet nevar! Kādēļ - tādēļ, ka gaisa daudzuma mērītājs nomēra , ka dzinējā ieplūst gaiss daudzumā X un uz to balstoties ECU dod signālu iesmidzināt degvielu daudzumā Y lai sasniegtu ideālo gaisa / degvielas attiecību.

Oriģinālā izpildijumā;

Momentā, kad tiek atlaists gāzes pedālis rodas pārspediens un liekais gaiss tiek iepūsts atpakaļ ieplūdes sistēmā starp turbīnu un gaisa daudzuma mērītāju. Tādā veidā nomērītais gaiss nekur nepazūd un ECU var turpināt paļauties, ka dzinējam joprojām ir pieejams gaisa daudzums X un atkarībā no gāzes pedāļa stāvokļa tiek iesmidzināts degvielas daudzums Y.

Blow-off izpildijumā ar MAF;

Momentā, kad tiek atlaists gāzes pedālis rodas pārspediens un liekais gaiss tiek izpūsts atmosfērā. ECU nav nekādas informācijas par to, ka ieplūdes sistēmā vairs nav gaisa daudzums X, bet ir X-n.... Līdz ar to ECU turpina iesmidzināt degvielu balstoties uz nepareiziem datiem - dzinējs tiek "pārliets", t.i. - gaisa patiesbā ir mazāk, un degmaisijums paliek pārāk trekns. Kā tas ietekmē auto uzvedību, ceru,ka ir skaidrs.

Kad un kam var likt Blow-off;

Auto kuriem ir Manifold Absolute Pressure sensors - MAP, gaisa mērīšana notiek pilnīgi savādāk - ECU pastāvīgi nosaka pieejamo gaisa dauzumu vadoties pēc spiediena ieplūdes kolektorā. Tādēļ, ja rodas pārspiediens, lieko gaisu var droši pūst atmosfērā, jo kad tiks nospiests gāzes pedālis, ECU iesmidzinās degvielas daudzumu vadoties pēc tābrīža gaisa spiediena (daudzuma) kolektorā.

Ne MAF, ne MAP pats neko neregulē / nenosaka, pēc šo devēju informācijas ECU aprēķina nepieciešamo degvielas daudzumu. ECU regulē degvielas daudzumu vadoties pēc veselas virknes parametru, kā dzinēja temp, ieplūstošā gaisa temp, pieejamā gaisa daudzuma, akselerātora stāvokļa, detonācijas sensora.... tātad visu šo rādijumu dažādākās variācijas ietekmē ECU darbību - attiecīgi šiem rādijumiem (ienākošās infas) tiek padota degviela, pagriezta aizdedze (agrāk / vēlāk).

Jāņem vērā, ka "pa lielam" dzinējs strādā divos režīmos;

* Slēgtais loks - dzinējs strādā ar mazu slodzi (kruīzēšana - akselerātors (kā nu kuram auto)) ~ 25% (toyai kautkā tā bija). ECU neņem vērā MAF / MAP rādijumu - nepieciešamās degvielas daudzums tiek aprāķināts un koriģēts vadoties no zondes rādijuma.

* Atvērtais loks - dzinējs strādā ar lielu slodzi ( pedālis grīdā), ECU neņem vērā zondes rādiumu - degviela tiek padota vadoties pēc MAF / MAP rādijuma. Tātad dzinējā jau tā pat ieplūst pār pārēm trekns degmaisijums.

Maldīgs ir priekšstats, ka vel palielinot degvielas daudzumu auto ies labāk.... IR PRETĒJI - dzinējā jau tā tiek ieliets pārāk liels degvielas daudzums ideālam cēlienam - kādēļ, tādēļ, ka degviela arī veic "nosacītu" dzesēšanas funkciju. Pie tādas slodzes, pie ideālas degvielas attiecības / ideālas sadekšanas dramatiski ceļas temperatūra cilindros un caurums virzulī ir laika jautajums. Tādēļ palielinot degvielas daudzumu ražotāji sevi pasargā no "liesā".

Tātad - blowofs ietekmē tikai "pedālis grīdā" režīmu pirms turbīna ir spējīga sasniegt max spiedienu.... uz kuru pusi..... jau gandrīz pārlietu dzinēju pārlej vel vairāk. Ko tas dod - auto iet sliktāk (jebkurā gadijumā ne labāk).

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 10:00 am
by Smith
+1 Zaz par izsmeļošu atbildi. ;)

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 12:15 pm
by Kaspars
Piedāvājiet man 1-2 saaba emblēmas labā stāvoklī :)

Vajag arī četrus disku centriņus lietajiem diskiem r17, varētu būt kkādi 60mm diametrs.

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 1:04 pm
by Arnijs
Kaspars wrote:Piedāvājiet man 1-2 saaba emblēmas labā stāvoklī :)

Vajag arī četrus disku centriņus lietajiem diskiem r17, varētu būt kkādi 60mm diametrs.
Nu labā stāvoklī viņa ir vienīgi jauna. Tāpat kā, nevienam arī disku centriņi lieki (bez diskiem) apkārt nemētājas.
Vai nu e-bay, vai Vikingi.

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 1:10 pm
by elmo
Kaspars wrote:Piedāvājiet man 1-2 saaba emblēmas labā stāvoklī :)

Vajag arī četrus disku centriņus lietajiem diskiem r17, varētu būt kkādi 60mm diametrs.
Var pieiet tai lietai radoši un nokrāsot esošās emblēmas! Piemēram rīgas ielās braukā viens rozā piektās sērijas bavārietis, kam emblēmas pārkrāsotas pleiboja zaķīšu tematikā!
man pie mājas stāv viens trešās sērijas bavārietis, kam uz priekšējās bļembas ir pielodēts kaķis, akurāt kā tas, kas sēž uz melnā kaķa jumta kores vecrīgā.

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 1:26 pm
by Nīgrais
Kaspars wrote:Nu skaidrīte :>
Alternatīvas? :D
Zirņi, šķovēti kāposti...
:laugh:

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 7:50 pm
by Malder
Iceman wrote:Uzfočē lūdzu tos eļļas dzeltenos nosēdumus. Tā var nebūt laba zīme. :unsure:
Image
Nezkapec bildi nerada. :dry: Bet uzklikskinot redz.

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 7:59 pm
by KoreFun
Nīgrais wrote:
Kaspars wrote:Nu skaidrīte :>
Alternatīvas? :D
Zirņi, šķovēti kāposti...
:laugh:
Šķidrā veidā un benzobakā stingri 1:5:P

Re:Dažādi jautājumi par 9-5

Posted: Fri Mar 19, 2010 8:26 pm
by chippy
Kaspars wrote:Piedāvājiet man 1-2 saaba emblēmas labā stāvoklī :)

Vajag arī četrus disku centriņus lietajiem diskiem r17, varētu būt kkādi 60mm diametrs.
Kādus, kur, pa cik un kādā stāvoklī dabūji? ;)